Italské těžké tanky

WG před chvílí zveřejnilo video o italských tancích, Přinášíme vám rozbor videa.

Nová větev italských tanků bude začínat odbočkou z P.43 bis na Carro P 88 na 7. tieru. Dále na 8. a 9. úrovni bude Progetto 54 a 66, celá větev bude zakončena Rinoceronte na 10. úrovni

Carro P.88

Na VII. tieru je Carro P.88. Tank není osazen dělem s dobíjecím zásobníkem, ale je osazen dvěma typy děl s vysokou rychlostí palby.

Konstrukce vychází z válečných zkušeností, kdy má převodovku umístěnou v zadní části, což ulehčovalo jeho údržbu. Taktéž disponuje velice slušnou mobilitou i přesto, že patří do třídy těžkých tanků. Podobným směrem se ubírali britští konstruktéři.

 

Progetto CC55 mod. 54

Úroveň VIII, Progetto 54, pokud předchůdce vycházel z britské tankové školy, tak tento tank si bere inspiraci u amerických vozidel z 50. let sloužících v italské armádě.Je lépe pancéřovaný než Carro P.88. Hlavní zbraní tanku je výkonné 105 mm dělo.

Vozidlo má vylepšený systém automatického dobíjení zásobníku. Pokud nejste v ohrožení, nabíjí stejně jako italské střední tanky, změna nastane při střelbě. Lehce si to uvedeme na příkladu. Máte nabitý jeden granát a druhý se nabíjí. Při výstřelu z Pantery musíte počkat na nabití druhého, ale při výstřelu z těžkého tanku se zkrátí čas nabití o polovinu. Je to indikováno rozsvícením bílé značky u časovače.

Mechanika bude teprve testována, je stále ve vývoji.

Progetto C50 mod. 66

Klasický mobilní těžký tank se silným čelním pancířem a 120 mm dělem. Vozidlo vychází z německé tankové školy po 2. světové válce, respektive jeho základy najdeme v projektu Standardpanzer, z nějž čerpal i francouzský AMX 30. Díky dobrým jízdním vlastnostem a výhodou automatického nabíjení je velice samostatný na bojišti.

Rinoceronte

Italsky nosorožec, je vrcholkem nové větve, i přes zařazení do třídy těžkých tanků je velice mobilní a proto je vhodný na výpady na křídlech společně se středními tanky. Díky jeho silnému pancíři lze použít k průlomu obranou. Velmi silné 127 mm dělo s poškozením 490 HP na výstřel z něj činí velice nebezpečného protivníka. K tomu přičtěte jeho vylepšené nabíjení a je na světě bestie.

Celkově jsou italské tanky mobilní s velice dobrou palebnou silou. Jejich zařazení do hry by nemělo narušit rovnováhu.

Progetto C45 mod. 71

První na supertestu se objeví prémiové vozidlo na VIII úrovni

Jedná se o bojové vozidlo, které vzniklo na základě studia německých vzorů italskými designéry. Tímto způsobem byla vytvořena celá řada vozidel s mnohem nižší hmotností, která nebyla příliš nápadná. V té době se navíc objevilo nové řešení ve výrobě pancéřování – štíty proti HEAT, na kterých se pracovalo během druhé světové války. Progetto C45 mod. 71 má skvělé sklony pancíře a mírně zaoblené rohy věže.

Tento tank je velmi vhodný proti nepřátelům stejné úrovně v první linii. V pozičním boji je ještě lepší, pokud využijete terén ve svůj prospěch. Úhel deprese -10 stupňů umožňuje zcela skrýt trup a blokovat poškození věží. V této pozici je efektivní pancíř ještě silnější a mnoha nepřátelům může způsobit spoustu problémů.

Progetto C45 mod. 71 brzy spolu s dalšími italskými těžkými tanky přejde na supertest, kde budeme upravovat jeho parametry, dokud nebude uveden do hry. Po provedení změn vás budeme informovat o jejich podrobnostech.

Data z prvního testu pro Progetto C45 mod. 71

Úroveň: HT-8, Itálie, prémiová
Výdrž: 1400
Výkon motoru: 600 hp
Hmotnost: 48,16 t
Maximální zatížení: 52,0 t
Výkon na tunu: 12,46 km / t
Maximální rychlost / couvání: 50 / – 15 km / h
Rychlost otáčení: 27,12 ° / s
Rychlost otáčení věže: 27,12 ° / s
Odpor země: – / – / –
Dohled: 380 m
Dosah radia: 525 m

Pancíř korby : 135/75/30
Pancíř věže: 185/80/50

Dělo: Cannone da 105/55

Poškození: 360/360/440
Penetrace: 218/270/105
Rychlost střelby: –
Průměrné poškození za minutu: 2 048
střel v zásobníku: 3 náboje.
Čas nabíjení mezi výstřely: 3,0 s
Čas nabíjení na náboji : 14,4 / 12 , 5 / 10,5 s
Čas pro úplné nabití: 37,39 s (Čas mezi vystřelením poslední střely v zásobníku a vložením nového zásobníku)
Rozmíření na 100 m: 0,4
Čas zaměření : 2,59 s
Deprese / elevace: – 10 ° / +20 °

 

Posádka pro 4 osoby: velitel, řidič, střelec a nabíječ.

Hodnota kamufláže:

  • Maskování stojícího vozidla: 6,9 / 1,37% (pro stojící vozidlo / pro stojící vozidlo po výstřelu);
  • Maskování vozidla v pohybu: 3,42 / 0,68% (pro jedoucí vozidlo / pro jedoucí vozidlo po výstřelu).

Doufám že jsem při překladu něco nepopletl.

Mohu, ale říci že nová mechanika nabíjení se mi zdá trochu “OP” a dost znevýhodní už tak slabší zásobníkové tanky. A nový prémiák? Ten strčí do kapsy Progetto mod. 46. Uvidíme jak se situace bude vyvíjet.

Sdílejte na sociálních sítích

DoktorKevina

Zakládající člen stránky HeatNews.cz, vášnivý hráč WoT a jiných her.

5 1 vote
Article Rating
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments