PuzzleWorld of TanksWOT BLITZZábava

Puzzle: složte si výjimečný tank Sheridan!

Ahoj, dneska jsem pro vás připravila tank M551 Sheridan. Těšíte se na něj? Tak hurá do práce! Výjimečně tu najdete i pár informací o tanku.

Přináším i krátké popovídání o tomto stroji. Byl to americký lehký tank z období studené války a do armády ho zavedli jakožto tank průzkumný. A po kom nese jméno? Po (nečekaně) americkém generálovi z občanské války Philipu Sheridanovi. M551 nahradil M41 Walker Bulldog a vzhledem ke své dosti netradiční výzbroji ho považovali za jeden z nejkontroverznějších tanků. Bojoval ve vietnamské válce, zúčastnil se invaze do Panamy a také války v Zálivu. Čísílka na závěr: vyráběli ho v letech 1966 – 1970 a za tu dobu z továrny vyjelo 1662 Sheridanů, sloužil armádě od roku 1969 aaaaaaaž do roku 1997, mně v dobu, kdy Sheri dosluhoval, bylo 5 let.

 

WoT:

 

 

WoTB:

 

Časy i ohlasy opět poprosím do komentářů, tedy kdo chce a zatím se mějte!

Zdroj:

Soowa_Rozarka

V první řadě jsem blitz hráčka, dohlížím na dodržování "štábní kultůry" a jsem pro hromadu srandiček. Zajímá mě skoro vše, co má kola nebo pásy a další věcičky a taky hlavně druhoválečná historie, takže s ní jednou za čas otravuju :D

5 1 vote
Article Rating
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments