Zásah proti prodejcům cheatů

A tentokrát to není jen pár banů

Oddělení „K“ ministerstva vnitra Ruské federace, což je Moskevské oddělení zaměřující se na boj proti softwarové a internetové kriminalitě, vyšetřuje několik případů stránek prodávajících podvodné programy pro hry World of Tanks a World of WarShips, a další škodlivý software. Začátek vyšetřování spadá už do loňského roku. Zaměřili se podle dostupných informací zatím na dva prodejce – CyberTank/CyberShip a Hagz.  První jmenovaná stránka prodává robota pro World of Tanks a World of Warships. který po spuštění programu začne hrát a napodobovat chování opravdového hráče. Používá se k vydělávání kreditů, plnění maratonů a eventů, nebo získávání premium tanků zdarma přes rekrutační program, a to v době kdy u svého počítače vůbec nemusíte být. Druhý web prodává obvyklé „cheaty“ (zakázané modifikace) – aimboty, tundru, ilegální ukazatele všeho možného atd.

Policie bere celou věc velmi vážně. Provedla testovací nákup a obdržený software vyhodnotila jako škodlivý. Tvůrci tedy reálně čelí trestnímu řízení podle článku 273 trestního zákoníku Ruské federace „Vytváření, používání a distribuce škodlivých počítačových programů“. Maximální trest je v těchto případech pět let vězení. To že se opravdu něco děje a že tvůrci cheatů se cítí opravdu ohrožení se projevilo na konci srpna, kdy se na webových stránkách obou prodejců objevilo oznámení, že projekty “z neznámých důvodů” zastavují aktivity a s prodejem končí. Zda zásah policie byl reakcí na tip od Wargamingu, nebo hráčů, nebo to je samostatná aktivita policie, není známo. Oddělení údajně nevylučuje další takové zásahy proti dalším prodejcům.

Osobně to považuji za nejlepší možnou zprávu kterou jsme k danému tématu mohli dostat. Konečně se totiž řeší “větší ryby”, hledá se cesta jak zasáhnout proti tvůrcům, místo v podstatě bezzubého trestání koncových uživatelů.

Zdroj:
0 0 votes
Article Rating
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments