Italské stíhače tanků

Dnes jen krátká charakteristika celé větve

Mnozí spíše očekávali naše, československé, stíhače. Ale na ty si budeme muset chvilku počkat. Asi delší dobu, protože zprávy hovoří o tom že letos nebudou. Prozatím je na letošní srpen či září naplánovaná právě tato linie italských stíhačů tanků, a žádné jiné už přijít v tomto roce nemají. Uvidíme, jak se toho vývojáři a manageři budou držet na Vánoce, ale to je čistá spekulace.

Téměř všechny nové italské stroje jsou fiktivní. Jejich předlohy byste na bojištích nebo v armádních skladech hledali marně. Jediné místo, kde se s nimi momentálně můžete setkat, jsou herní data SuperTestu, kde jejich zkoušení začíná někdy touto dobou. Na první pohled se jedná o linii na nižších tierech velmi nesourodou, nějaký jednotný herní styl najdete až od 7 do 10 tieru. Dá se říct, že stroje vyšších tierů spoléhají na tvrdou věž, výborné sklopení děla a zásobník. Nabízí se tedy herní styl na blízko, přes vrcholky kopců a překážky, a tedy se možná rýsuje nějaká konkurence Kranvagenu. Troufám si hádat, že půjde o dost nepříjemné soupeře.

Linie bude začínat odbočkou z tier IV středního tanku P26/40. Pokud se na novou linii chystáte, můžete si na něm připravit přibližně 13 500 xp.

Prvním stíhačem linie bude na tieru V Semovente M41, stroj vybavený 75 mm dělem, s výbornou kamufláží, ale špatnou pohyblivostí, vlastnostmi podobný nejblíže asi německému StuG III.

Tier VI bude obsazený strojem Semovente M43 Bassotto, zde najdete 102 mm dělo s vysokou přesností a průbojností, které má být balancované v podstatě nulovým pancéřováním.

Na tieru VII bychom měli najít Semovente Controcarro Mod. 1956 se 105 mm zásobníkovým dělem a věží otočnou pouze o 90° celkově – tedy 45° vlevo a 45° vpravo, elevací 20° a výborným sklopením -10°, s vynikajícím čelním pancířem.

Tier VIII Controcarro Mod. 67 si poveze 120 mm zásobníkové dělo, opět ve věži s otáčením omezeným jen na 90° (45°+45°) a se stejnými hodnotami elevace a deprese jako jeho předchůdce, na nějž navazuje i solidním čelním pancířem. Na rozdíl od předchozího stroje má být ale výrazně pomalejší.

Tier IX Controcarro 1 Mk. 2 má mít k dispozici 127 mm zásobníkové dělo, vezené opět ve věži s omezeným rozsahem otáčení, zde ale nemáme ani předběžné údaje o rozsahu. Můžeme si jen domýšlet že to bude opět oněch 45°+45°. Věž má mít výborný čelní pancíř.

Vrchol linie, tier X Controcarro 3 Minotauro má být osazen 130 mm zásobníkovým dělem s kapacitou zásobníku 5 granátů, a průměrným poškozením 530 dmg na výstřel. Celý zásobník má mít dobu přebití, kolem 24 vteřin, ale “pauza” mezi jednotlivými granáty je olbřímích 8 vteřin. Věž má být opět otočná pouze o 90° (45°+45°) , s totožnými úhly zdvihu a sklopení jako u předchozích strojů. Opět nám má stroj nabídnout vynikající čelní pancíř.

Linii má doplnit premiová “osmička” Semovente Controcarro Mod. 1964 Vipera se 120 mm zásobníkovým dělem na 5 granátů s průměrným poškozením 400 dmg na výstřel. 34 vteřin má trvat přebití zásobníku a mezi jednotlivými výstřely si počkáte 6 vteřin. Věž odpovídá ostatním strojům vyšších tierů této linie, tedy opět otočná o 90° (45°+45°), s úhly zdvihu a sklopení 20°/-10°, má mít  dobrou rychlost otáčení a pancéřování.

Celkem nás tedy čeká 7 nových strojů, 6 vyzkoumatelných a jeden premiák.

Zdroj:
3 1 vote
Article Rating
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments