SupertestWorld of Tanks

Supertest má dva další tanky k testování OPRAVENO

Omlouvám se za omyl vzniklý při překládání, Lorraine opravdu zásobník nemá, opraveno a děkuju pozorným čtenářům za upozornění.

Pokud vám vadí názorové komentáře, raději rovnou přeskočte první odstavec a věnujte svou pozornost strohým datům. Pro ostatní – osobně nejsem za přidávání stále dalších a dalších tanků se zásobníkem. Pomalu se ze zásobníku stává standard. Možná bylo lepší, když zásobník byl ve hře jen výjimkou, u několika málo Francouzských a dvou Amerických vozidel. Podle mého názoru se totiž zásobníky a jejich schopnost udělit velké množství poškození v krátkém čase značně podílí na nevyvážených a velmi krátkých bitvách. Stačí, aby na jednom místě dva tři zásobníky během chvilky úspěšně „vysypaly“ svůj náklad do nepřátel, a převaha jednoho týmu je na světě. Jen těžko se takový příval zastavuje nebo dokonce obrací. Ale je to samozřejmě jen můj názor, hádám, že pro většinu hráčů bude herní styl zásobníků zábavný natolik, že jejich dopad na hru půjde prostě stranou, a to s sebou samozřejmě nese i komerční úspěch zásobníků prémiových. Tentokrát prémiových na 9. tieru. Je prozatím předčasné spekulovat jestli se jedná o odměny za nějaký event, hlavní lákadlo vánočních krabiček, nebo se ve hře objeví jinak. Celkově bych je zhodnotil jako předpokládané pokračování tier IX prémium tanků, kdy stejně jako u osmiček bude každý další stroj o trošku silnější, a silnější, a silnější, a Defender.

Oba stroje jsou známé v základním vizuálním modelu už delší dobu, Cobra dokonce více než rok, teprve teď ale dostala zásobník, oba stroje mají nové parametry a byly uvolněny k testování.

Francouzský těžký tank IX. tieru Lorraine 50 t

Hlavním vizuálním rozdílem oproti  Lorraine 40 t je velká věž se 120 mm dělem. To uděluje 400 HP poškození na výstřel, má přesnost 0,33 m/100m a dobu zaměření rovné tři vteřiny. Na nabití potřebuje 14 vteřin. Standardní granáty mají průbojnost 264 mm, speciální pak 308 mm. Čelní pancíř dosahuje místy až 250 mm. Vozidlo má 1 900 HP výdrže. Pokud jde o mobilitu, dosahuje maximální rychlosti 60 km/h a poměr výkonu motoru na tunu je 18,2 k/t. Dohled je na těžký tank velmi dobrých 400 m.

 

Britský střední tank  IX. tieru Cobra

Projekt (dost silné slovo v následujících souvislostech) středního tanku s kyvnou věží, byl vyvinut v roce 1954 důstojníky 7. ročníku Fakulty technických pracovníků Královské akademie vojenských věd (vesnice Shrivenham, Anglie). Práce byla omezena na vytváření náčrtků a kreseb s rozvržením modulů a míst pro posádku. Takže takové školní studentské cvičení, u kterého nedošlo ani na výpočty, natož k nějaké maketě či dokonce prototypu. Veškeré technické údaje jsou tedy čistě balanční herní prvek. To je korektní název pro „výmysl“.

Stejně jako Francouz, má i Brit 120 mm dělo, tentokrát zásobníkové. Jeho parametry jsou ale velmi odlišné, celý čtyřranný zásobník se nabíjí předlouhých 50 sekund, zato doba nabíjení mezi výstřely je jen 1,33 sekundy. Standardní municí je netradičně HEAT s průbojností 268 mm při 360 bodech poškození na výstřel, zatímco speciální „premium“HE granát disponuje 219 mm průbojností při 515 průměrných bodech poškození na výstřel. Docela zvláštní kombinace, ale u Britů ne úplně nová. Doba zaměření neuvěřitelné 4 sekundy a rozptyl na 100 m 0,4 ukazuje že to nemá být snajper určený k boji na dálku. Pancéřování nehraje ve statistikách příliš významnou roli, 130 mm není pro soupeře příliš významnou překážkou. Maximální rychlost je 40 km/h a výkon motoru na tunu je 18,4 k/t. Dohled je solidních 400 m. Posádku tvoří 3 osoby : velitel který ale zároveň plní i roli radisty a nabíječe, a dále střelec a řidič. Bonusový slot vybavení je stejně jako u ostatních středních tanků zaměřen na mobilitu. Podle WarGamingu je předpokládaná role tanku v boji podpůrná.

0 0 votes
Article Rating
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments